Skansen w Kudowie-Zdroju

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego

ul. Pstrążna 14,
tel./fax: 74 8662 843
e-mail: skansen@kudowa.pl

Ceny biletów

normalny- 9 zł
ulgowy- 7 zł

Godziny otwarcia

10:00 – 18:00

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego jest położone na malowniczym zboczu w wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdroju – Pstrążnej. Muzeum – Skansen powstało w 1984 r. jako oddział Muzeum Regionalnego w Wałbrzychu. Od 1.01.2006 r. jest samodzielną instytucją kultury, której organizatorem jest samorząd Kudowy Zdroju.
Ten, jedyny skansen na Dolnym Śląsku powstał w oparciu o stare domy w Pstrążnej i wzbogacony przez zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego z całego Pogórza Sudeckiego tj. Z Ziemi Kłodzkiej, Noworudzkiej, aż po Góry Sowie i Kamienną Górę. Tym sposobem domy te zostały uratowane przed zniszczeniem. Wystawę stałą stanowią zabytkowe obiekty drewnianej architektury ludowej pogórza sudeckiego. Domy cieszą oczy nie tylko kunsztowną konstrukcją – dowodem mistrzostwa dawnych cieślów, ale i zachowanymi starymi meblami i sprzętami gospodarskimi z XVIII, XIX i początków XX w.
Nowoczesna i praktyczna baza noclegowa i gastronomiczna w Kudowie-Zdroju.
Nasz serwis udziela bezpłatnej pomocy w znalezieniu odpowiedniego miejsca dla Ciebie, Twojej rodziny czy znajomych w Kudowie-Zdroju.
Partner serwisu:
logo ziemia klodzka

Najlepiej skontaktuj się z nami za pośrednictwem Messengera.

Messenger Kudowa - Magiczne uzdrowisko